Pārgājienu burvība un šarms

nedrīkst aizmirst par pareizu ratu izvēli dodoties pārgājienā ar mazoAktīvs dzīvesveids ir tas, uz ko sabiedrība tiek aicināta, lai uzlabotu fizisko un garīgo veselību, arī emocionālo stāvokli, jo regulāras kustības ir viens no labākajiem līdzekļiem, kas pozitīvi ietekmē cilvēku visos aspektos.

Pēdējā desmitgadē strauji audzis dažādu sportisko kustību skaits, arvien vairāk cilvēku piedalās tautas un arī profesionālajās sacensībās, izvirza sev sportiskus mērķus gan ikdienā, gan dzīvē kopumā.

Viena no lieliskām iniciatīvām, kas veikmīgi iesakņojusies sabiedrībā, ir pārgājieni. Cilvēki tos izvēlas kā daļu no sava aktīvā dzīvesveida. Pārgājiens vienmēr ir lielisks veids, kā pavadīt brīvdienu, kā padarīt interesantu atvaļinājumu. Labākais ir tas, ka pārgājieniem der jebkurš gadalaiks. Vajadzīgs tikai piemērots apģērbs un apavi.

Latvijas daba ir tik skaista un daudzveidīga katrā mēnesī, ka noteikti arī nepietrūks ideju, kur doties pārgājiena. Pat viena un tā pati vieta būs no jauna atklājama katrā gadalaikā.

Pārgājienā ar bērniem

Pārgājieni ir lieliska ģimenes aktivitāte. Vienmēr var izvēlēties grūtības pakāpi un maršrutu, kas atbilst visu ģimenes locekļu spējām. Mazākajiem bērniem pieejami arī dažādi palīglīdzekļi — slingi, ergosomas, pastaigu rati. Tos var izmantot, lai visiem būtu ērti un visa ģimene varētu piedalīties. Bērniem jau no mazotnes ir jāiesaistās kopīgajās aktivitātēs, jājūt tas kā daļa no dzīvesveida.

Aktīvai ģimenei kompakti un izturīgi pastaigu rati ir labs ieguldījums, kas atmaksājas, jo tos var izmantot visur, var brīvi ceļot gan ar auto, gan uz ārzemēm lidot.

Plāno pats vai uzticies citiem

Pārgājienus vienmēr var plānot pēc sirds patikas pašu spēkiem — izdomāt laiku un maršrutu, sagatavot visu līdzi nepieciešamo. Veikmīgs iznākums un patīkams ceļš būs liels gandarījums. Tie, kuriem nav iemaņu pārgājienu plānoša, kā arī nav pārliecības, ka izdosies, vienmēr var piedalīties citu rīkotajos pasākumos un pārgājienos. Par tiem var uzzināt sociālajos tīklos, visbiežāk Facebook. Ja kāds cits visu jau ir saplānojis, atliek tikai ņemt labu garastāvokli, piemērotu ekipējumu un doties. Pārgājienus organizē gan biedrības, gan sporta un dabas entuziasti, atliek tikai atrast interesējošo piedāvājumu.