Malku jāgādā un skursteni jātīra vasarā

malkas

Vasara ir atpūtas un baudīšanas laiks, bet tiem, kuriem ir sava māja un saimniecība, tas ir arī aktīvs darba laiks, jo tik daudz kas svarīgs līdz rudenim un ziemai ir jāpaspēj. Viena no saimnieka rūpēm ir par malku un apkures sistēmas apkopi nākamajai apkures sezonai, lai būtu jau gatavi brīdim, kad paliks aukstāks un būs vēlme iekurināt kamīnu vai palaist centrālās apkures katlu.

Plānot kurināmā iegādi

Jau laikus jārēķina, cik daudz naudas vajadzēs kurināmā iegādei, izvērtējot iepriekšējo gadu pieredzi — vai pietika kurināmā, vai vajadzēja piepirkt klāt? Labāk, ja var visu vajadzīgo kurināmā daudzumu sagādāt jau vasarā, jo tas būs ekonomiskāk. Ja ziemas vidū jāpērk malka, tad tās cena noteikti būs daudz augstāka, jo tad tā jau būs ļoti pieprasīta un nepieciešama prece, ko pirks vienalga. Bet vasarā ir vēl laiks, pārdevēji sīvāk konkurē par klientiem, tāpēc piedāvā izdevīgākas cenas. Lai atrastu to pārdevēju, kas piegādā kvalitatīvu preci par pieņemamu cenu, jāvelta laiks dažādu variantu izpētei.

Noteikti iztīri dūmvadu

Visas pagājušās apkures sezonas laikā apkures iekārtā un dūmvadā ir krājušies sodrēji, kas paaugstina ugunsbīstamību. Tāpēc obligāti ir jāiztīra dūmvads, lai nākamo sezonu varētu sākt ar tīru un drošu dūmvadu.

Protams, ka dūmvadu var iztīrīt arī pašu spēkiem, ja ir vajadzīgie instrumenti un kaut nelielas iemaņas, tomēr tas ir atbildīgs un arī bīstams darbs, ko labāk uzticēt profesionālim. Skursteņslauķis ir tas profesionālis, kura pārziņā ir dūmvads un tā tīrīšana. Tikai jāņem vērā, ka skursteņslauķim vasara ir ļoti noslogots laiks, tāpēc labāk šo pakalpojumu pieteikt jau laikus, lai nesanāktu tā, ka īsi pirms apkures sezonas sākuma nevar atrast nevienu, kas paveic šo darbu kvalitatīvi un atbildīgi. Lai izvēlētos labāko meistaru, labāk ievākt atsauksmes no citiem māju īpašniekiem.

Ko darīt, ja dūmvads bojāts

Pavisam reāla ir situācija, ka skursteņslauķis pēc tīrīšanas paziņo, ka dūmvads ir sliktā stāvoklī, tas nākamajā sezonā nav lietojams, ja to nenomaina vai neveic tā labošanu. To noteikti negribētu dzirdēt neviens saimnieks, tomēr vecākās mājās, kur vēl ir ķieģeļu dūmvadi, tas ir tiešām iespējams. Ja dūmvads vairākus gadus nav tīrīts, tad pastāv iespēja, ka tiek ekspluatēts bīstams dūmvads. Tāpēc arī ikgadējai tīrīšanai un apskatei ir tik liela nozīme.

Ideālā variantā vajadzētu jaunu dūmvadu. Tomēr ne vienmēr tas ir ērti un tam var nebūt vajadzīgo finanšu. Tāpēc pieņemama un droša alternatīva ir arī nerūsējošā tērauda dūmvads, ko ievieto jau esošajā dūmvadā kā oderi, kas uzlabo karstumizturību un ugunsdrošību. Nerūsējošā tērauda dūmvads ir ērti samontējams vajadzīgajā konstrukcijā, ieliekams vecajā skurstenī un savienojams ar apkures iekārtu. To var izdarīt pašu spēkiem, ja seko ražotāja instrukcijām. Tērauda dūmvads sastāv no neliela izmēra detaļām, kas nav pārāk smagas, tāpēc arī ir atvieglota vajadzīgo materiālu transportēšana.

Viens no uzņēmumiem, kas Latvijā piedāvā par izdevīgām cenām iegādāties nerūsējošā tērauda caurules un citas dūmvada samontēšanai vajadzīgās detaļas, ir RGJ. Šim uzņēmumam arī ir viena no patīkamākajām cenu politikām, jo uzņēmums pats preci gan ražo, gan pārdod, aiztaupot pircējam vajadzību maksāt tirdzniecības aģentu uzlikto uzcenojumu. Lai uzzinātu vairāk par to, ko īsti piedāvā RGJ un par kādām cenām, jums atliek ieskatīties mājaslapā rgj.lv.