Jaunajai paaudzei pensiju nebūs!

pensija-nebūsIk pa laikam no dažādiem avotiem ir izskanējušas runas, ka ar laiku pensijas kā tādas izzudīs. Tā vietā trūcīgākie varēs saņemt kādu noteiktu vecuma pabalstu, bet par pārējo savu vecumdienu nodrošinājumu ir jārūpējas katram pašam. Kādi tad ir varianti, kā pašu spēkiem, necerot uz valstī šobrīd eksistējošo pensiju sistēmu, nodrošināt pārtikušas vecumdienas?

 

  • Privātie pensiju fondi

 

Bankas un arī daudzi citi uzņēmumi piedāvā dalību privātajos pensiju fondos. Tas nozīmē, ka cilvēks veic iemaksas, kas nenonāk valstij, bet tikai sev. Šo naudu pēc pašu vēlēšanās var piesaistīt zemāka vai augstaka riska noguldījumu plāniem, kas ļauj iekrāto summu pat ievērojami palielināt. Te gan jāatcera, ka pensiju fonds jāizvēlas uzmanīgi, jāizvērtē piedāvājums, ieguvumi, riski. Šobrīd tas saucas kā 3. pensiju līmenis. Un ieguvums no šāda veida uzkrājumiem ir arī tas, ka šī naudas summa ir nododama mantojumā, ja, piemēram, notiek ļaunākais scenārijs, vēl nesagaidot savu pensijas izmaksas laiku.

Un vēl lieliska ziņa ir tā, ka valstiskā līmenī ir aktualizēts jautājums arī par 2. pensiju līmeņa mantojamību. Par to vairāk varat uzzināt šeit.

 

  • Iegudījumi un investīcijas

 

Ja ir pietiekami līdzekļu, tos var arī ieguldīt un vairot, piedaloties dažādos biržas darījumos: pirkt akcijas, vērtspapīrus. Te gan vajadzīgas zināšanas vai vismaz uzticams speciālists, kurš jūsu vietā ar to nodarbojas un vairo naudu, lai vecumdienās to varētu bez bažām tērēt. Noderīgu infromāciju par šiem jautājumiem atradīsiet šeit.

 

  • Pirkumi, kas nezaudē vērtību

 

Un vienmēr var ieguldīt savus līdzekļus pirkumos, kurus maz ietekmē laiks, tiem nezūd vērtība. Tie noteikti ir nekustamie īpašumi, zeme, meži, tāpat arī zelts un juvelierizstrādājumi. Veiksmīgi rīkojoties, šos pirkumus vajadzīgajā brīdī var pārvērst naudā, kas ir lielāka par ieguldīto. Piemēram, juvelierizstrādājumi dzīves laikā tiek izmantoti, bet vēlāk tos var nodot mantojumā, kā arī vajadzības gadījumā ātri tos pārvērst skaidrā naudā. Tas vienmēr ir kā drošības spilvens. Te gan jāatceras, ka jāizvēlas augstas kvalitātes juvelierizstrādājumi no uzticamiem pārdevējiem, piemēram, gemmi.lv.

Zeme, meži un nekustamie īpašumi ir laba investīcija, jo pārsvarā to vērtība tikai pieaug. Tādā veidā var sagādāt savām vecumdienām labu kapitālu, kas ļaus ne tikai izdzīvot, bet labi dzīvot un baudīt dzīves nogali, kas, protams, nav salīdzināms ar bēdīgo situāciju, kādā ir šī brīža pensionāri.