Ko darīt, lai neviltos rotu kvalitātē

rotaslietasJuvelierizstrādājumus pērk un nēsā ļoti daudzi cilvēki. Tās ir vienas no ļoti pieprasītām precēm, ko var iegādāties dažādos veidos. Un kvalitatīvas rotas arī maksā pietiekami daudz. Tāpēc arī netrūkst vieglas naudas tīkotāju, kuri meklē veidus, kā apkrāpt pircēju, iegūstot naudu par nekvalitatīvu vai negodīgu preci.

Tāpēc atgādinām tos faktorus, kas ļaus nevilties rotu kvalitātē un pasargās no naudas zaudēšanas, bet garantēs, ka par savu naudu iegūstat atbilstošas kvalitātes rotaslietas.

 

  • Jāpārbauda preces prove

 

Prove ir viena no galvenajām pazīmēm, kas norāda, ka juvelierizstrādājums ir ar standartiem atbilstošu kvalitāti, tas ir izgājis sertifikāciju un laižams tirgū. Prove ir neliels iespiedums, kas katrā valstī ir savādāks. Ar to apzīmētas visas rotas — gredzeni, auskari un citas. Tāpēc, ja pērkat juvelierizstrādājumus ārzemēs, tad jāpainteresējas, kāds tur ir oficiālais proves zīmogs. Ja proves nav, tad šādu juvelierizstrādājumu noteikti labāk nepirkt, jo krāpniecības risks ir ļoti augsts.

 

  • Jāpērk juvelierizstrādājumi licencētos veikalos

 

Ja dodaties uz oficiālu un respektablu juveliersalonu, tad tas ir visdrošākais veids, kā nopirkt kvalitatīvus un cenai atbilstošus izstrādājumus. Juvelieru salonu netrūkst, tie ir katrā pilsētā. Ja nav iespējas tos apmeklēt. Tad var ieskatīties zināmu juvelieru interneta veikalos (gemmi.lv). Tur prece iegādājama attālināti, mūsdienās tas ir ļoti ērti — auskari, gredzeni, ķēdītes un citas rotas apskatāmas un pasūtāmas virtuāli.

 

  • Nevajag pirkt rotas “no rokas” par aizdomīgi izdevīgu cenu

 

Kļūda būtu taupības nolūkā pirkt rotaslietas no aizdomīgiem cilvēkiem. Pastāv ļoti liels risks, ka rotas ir zagtas vai arī viltotas. Par to var liecināt aizdomīgi zema cena, jo noziedznieku mērķis ir pēc iespējas ātrāk realizēt preci. Tādā veidā jaunie auskari vai gredzens var sagādāt tikai vilšanos, jo mājās konstatēsiet, ka tie nav īsti. Jebkuram materiālām ir sava pašizmaksas cena. Nav loģiski, ka rotu pārdod zem pažizmaksas cenas, tas jau liecina par kaut ko aizdomīgu.

 

  • Uz vietas pārliecinies par visiem kvalitātes faktoriem

 

Par visiem kvalitātes faktoriem vajadzētu pārliecināties tieši pirkuma brīdī, jo vēlāk var būt grūtības panākt kaut kādu taisnību, ja izrādīsies, ka tomēr izstrādājuma kvalitāte jūs nepamierina. Ja būsiet pirkuši rotu uz ielas no kāda nezināma cilvēka, ja nebūs pirkumu apliecinoša čeka, precei nebūs garantijas, tad nevarēsiet neko pierādīt. Un galu galā būs vilšanās — par savu neapdomību, par zaudēto naudu un neiegūto preci.