Nauda “no gaisa nekrīt”

nauda-no-gaisaNu ko tu neteiksi!

Izrādās, “nauda no gaisa nekrīt”. Bet protams!

Šodien aizgāju uz veikalu. Mans mērķis bija iegādāties draudzenei dāvanu Ziemassvētkos un pagājušajā vārda dienā, kā arī dažus našķus vakaram. Protams, nebiju domājusi, ka iztērēšu TIK daudz naudas.

Lepnu skatu sejā devos uz Maxima lielveikalu, lai iegādātos šo to savas vārda dienas svinībām. Man jau, protams, bija doma, ka šeit būs lētāk kā, piemēram, manā piemājas Rimi lielveikalā. Tiesa gan, es cenas īpaši nepētu un iegādājos to, kas man dotajā brīdī ir nepieciešams. Piens, maize, gaļa – tas viss tāpat ir jāiegādājas, nav jau jēgas dzīties pēc lētākā.

Man uz kartiņas bija tieši 24 EUR, makā drošības labad ieliku vēl 20 EUR skaidras naudas, ja nu gadījumā nepietiek.

Pirmais, kas man bija jāiegādājas, bija dāvana draudzenei. Pamanīju ļoti skaistu sveci. Cena – 6 EUR. Dārgi priekš sveces, bet nepirks jau nekādu parasto, balto kapu sveci uz svētkiem.

Nedāvinās arī pliku sveci, klāt iegādājos skaistas konfektes akcijā pa 3 EUR.

Tālāk devos pie uzkodām. Izvēlējos lavašus, kuri jau sagatavoti un sagriezti. 8 EUR. Lai našķi kaut nedaudz bagātīgāki, iegādājos arī vīnogas pa 3 EUR. Lūk, jau iztērēti apmēram 20 EUR.

Izgāju no veikala un pamanīju lielisku stendiņu ar personalizētiem Ziemassvētku rotājumiem. Draudzenei ir superīgs Corgie šķirnes suņuks – skat, daļai rotājumu uzgleznoti suņi. Protams, atradu skaistu eglītes bumbu tieši ar Corgy suņuku, iegādājos, vēl 4 EUR.

Tā kā uz veikalu devos kājām, jau biju nogurusi un izbadējusies. Iegriezos Circle K, lai paņemtu Hot Dogu un enerģijas dzērienu. Atkal gandrīz piecītis.

Tagad atgriežos pie sava raksta sākuma un sāku lasīt. Ziniet, ja šādi uzskaita savus izdevumus, patiesi liekas, ka prāta nav. Bet, ja nopietni, Rīgā dzīvot ir dārgi. Laukos būtu viens mazs veikaliņš, iegādātos nepieciešamo un neko lieku.

Ļoti daudz ko dod arī reklāma (Google reklāma internetā http://www.low-cost-ads.lv/) . Ja ne reklāmas plakāti uz ielām, man nekārotos jauno burgeru vai Hot Dogu. Mēs tiekam kārdināti un nepārtraukti ietekmēti. Bet, vai mums būtu tas jāpārmet? Nebūt ne, katrs pelna naudiņu kā prot. Kas ar reklāmu, kas ar ko citu.

Finanses ir jāplāno un jācenšas apdomīgi tērēt nauda. It īpaši tad, ja naudas nav.