Ieguldi savā drošībā — apgūsti braukšanu ziemas apstākļos

drošība

Kamēr vēl tikko ir stājušies spēkā jaunie likuma grozījumi, kas paredz, ka topošajiem autovadītājiem arī jāapgūst braukšana pa slidenu ceļu, tikmēr pa ceļiem braukā ļoti daudz tādu autovadītāju, kuri pamanījušies apmācību iziet gada siltajos mēnešos, nesaskaroties ar sniegu, ledu un citām problēmām. Šie vadītāji bieži vien pēc tam izvairās no braukšanas ziemā vai dara to ļoti nepārliecinoši, kļūstot par draudu gan paši sev, gan citiem.

Kā šo problēmu risināt un padarīt satiksmi ziemā drošāku?

Viens no risinājumiem ir apgūt trūkstošās prasmes un gūt lielāku pārliecību par savām braukšanas prasmēm ziemas apstākļos. To var izdarīt ikviens autovadītājs, kuram jau ir vadītāja apliecība. Var doties uz kursiem, ko pasniedz zinoši autoskolu instruktori. Viņi speciāli aprīkotos poligonos apmāca braukšanā uz slidena ceļa, māca, kā savaldīt auto, ja sākusies sānslīde, ja strauji jābremzē un jāizvairās no šķēršļiem.

Šādas nodarbības var būt ļoti vērtīgas, lai gūtu pārliecību par sevi un reālos apstākļos izmēģinātu to, ko uz ceļa gan neviens negribētu piedzīvot. Bet, ja tāds brīdis pienāk, tad vismaz būs iemaņas, ko likt lietā un apjaust, kurā brīdī jāspiež auto sajūgs, bremzes vai jāpārslēdz ātrums.

Viss jau parasti notiek ļoti ātri, nepaspējam ne attapties, ka auto jau slīd un nav kontrolējams. Tāpēc nav laika gari domāt, ko spiest, slēgt, kur griezt stūri. Jāmēģina rīcību padarīt automātisku. Un te vislabākais palīgs ir treniņš. Speciālo apmācību laikā var praktizēties tik, cik vien vēlas. Parasti viena apmācība ilgst dažas stundas. Bet var taču pieteikties uz vairākām nodarbībām, ja ir vēlēšanās.

Drošas braukšanas skola

Latvijā viena no iecienītākajām vietām, kur autovadītāji dodas, lai uzlabotu savas braukšanas prasmes ziemas apstākļos, ir Drošas braukšanas skolas Ziemas braukšanas kurss. Kursu iespējams apmeklēt uzreiz ar ziemas iestāšanos un apledojuma izveidošanos.

Apmācības notiek speciālā poligonā ar ļoti pieredzējušu instruktoru. Tiek izmēģinātas raksturīgākās problēmsituācijas — sānslīde, bremzēšana. Tā ir arī iespēja dažādos apstākļos izmēģināt tieši savu auto, lai labāk izprastu tā iespējas un īpašības ekstrēmākās situācijās.

Tā kā pastāv iespēja, ka pavisam drīz jau izveidosies pirmā sniega kārta un apledojums, tad jau varēs pieteikties Ziemas braukšanas kursam. Bieži vien tieši sievietes ir mazāk pārliecinātas par savām braukšanas prasmēm, tāpēc viņām noteikti noderēs šāda apmācība. Kāpēc gan tā nevarētu būt lieliska dāvana Ziemassvētkos?

Jo sava, savu ģimenes locekļu un citu satiksmes dalībnieku drošība vienmēr ir prioritāte. Tāpēc braukšanas prasmju uzlabošana vienmēr ir laba ideja, ko vērts īstenot. Lai gan tagad autoskolās arī apgūs braukšanu slidenos apstākļos, tomēr varētu gadīties, ka ar to būs par maz, lai justu pārliecību par sevi reālā situācijā bez instruktora.