Izveido “kapsulas garderobi” — investē savā vizuālājā tēla

kapsulas-gardarobePēdējā laikā arvien biežāk ir dzirdams vārdu savienojums “kapsulas garderobe” vai “garderobes kapsula”. Formulējumi ir dažādi, jo īsti nav nostiprinājies viens termins. Bet ideja vienmēr ir viena un tā pati — rūpīgi atlasīts un pārdomāti izvēlēts noteikts apģērbu skaits, ko, savstarpēji kombinējot, vienmēr var radīt stilīgus, aktuālus un saderīgus apģērbu komplektus, kas noderēs gan visiem gadalaikiem, gan visām dzīves situācijām.

Tas izklausās kaut kas neiespējams? Jā, sākumā tā var šķist. Bet, ja ir pareizās zināšanas un kāda zinoša cilvēka padomi, tad ar to var tikt galā. Varbūt to neizdodas izdarīt uzreiz, bet kādā laika posmā “kapsulas garderobe” var veiksmīgi noformēties un iegulties skapī uz palikšanu.

Atslēgas elementi “kapsulas garderobē”

“Kapsulas garderobes” mērķis ir atvieglot mūžīgo situāciju — ko vilkt, kā sakombinēt apģērba gabalus, kā izvēlēties, kā nepavadīt pie skapja un spoguļa stundas? Ja ir izveidota kapsula, tad saģērbšanās notiek gana ātri, bez stresa.

  • Izvēlies to, kas neiziet no modes — tas ir viens no priekšnoteikumiem, lai sakombinētā garderobe kalpotu ilgi un vienmēr būtu labi papildināma ar jauniem elementiem.
  • Elementi, kas pielāgojami dažādām sezonām — vismaz daļai apģērbu un aksesuāru jābūt tādiem, kas viegli pielāgojami katrai sezonai, ja tos papildina ar atbilstošām detaļām. Var būt tā, ka pamatā ir izveidotā kapsula, kuru katrā sezonā papildina ar dažiem vērtīgiem elementiem, kas ir aktuāli un sezonai piemēroti. Tādā veidā nav katru sezonu jādodas pirkt jauna garderobi.
  • Domā komplektos — tas varētu būt viens no galvenajiem nosacījumiem, lai veikalos netiktu bezjēdzīgi tērēta nauda, nopērkot apģērbus, kas nepiestāv un nav labi sakombinējami ar pārējo garderobi. Ja pērc kaut ko, tad izdomā jau vismaz dažas kombinācijas, kā konkrēto apģērba gabalu var uzvilkt.
  • Izvēlies kvalitāti un īstus materiālus, kas ilgi kalpo. Sākumā tas prasīs vairāk naudas, bet vēlāk atmaksāsies. Neaizmirsti arī par “pērlēm” no second hand.

Maini noskaņu ar kvalitatīviem un oriģināliem aksesuāriem

Ja izveido universālu garderobi, kurā ir tādi elementi, kas labi kombinējami, krāsas, kas labi sader un ir pielāgojamas jebkam, tad atliek uzlikt tam visam kādu oriģinālu punktu — piemeklēt nelielu skaitu labas kvalitātes aksesuāru, kas varēs piešķirt katram tēlam citu noskaņu, pat vienu un to pašu apģērba komplektu padarīt pavisam savādāku, tikai nomainot aksesuārus.

Te derēs universāli un kvalitatīvi juvelierizstrādājumi, āda, dabīgie akmeņi utt. Piemēram, tik vienkārši aksesuāri kā zelta ķēdītes, ir ar brīnumainu spēju pielāgoties, radīt dažādas noskaņas. Zelta ķēdītes var kombinēt ar kuloniem. Tāpat zelta ķēdītes vienmēr labi izskatās pie jebkura apģērba. Un nav pat vajadzības pirkt daudzas zelta ķēdītes, pietiek ar vienu vai divām, ja izvēlas pareizās. Zelta ķēdītes plašā klāstā meklē gemmi.lv.

Par kapsulas garderobes veidošanu un galvenajiem principiem var atrast daudz informācijas gan ārzemju interneta vietnēs, gan tepat Latvijā, jo par to sāk runāt arvien vairāk. Atliek tikai iegūglēt, lai iegūtu noderīgu informāciju.