Pat puķu pasūtīšana iespējama “kredītā”

ziedu-iegāde-uz-kredītaLielākais kredītu bums Latvijai jau ir gājis pāri un, par laimi, aizgājis tālāk. Tomēr kredīti paši par sevi nekur nav pazuduši. Jā, bankas vairs nemet pakaļ naudu katram, kas iedomājies, ka var iegādāties māju, ko pēcāk nevarēs uzturēt vai auto, kas pārsniedz ienākumus… Toties tagad ir parādījusies cita tendence – piedāvājums iegādāties kredītā VISU, kas tikai veikalā nopērkams.

Līzinga kompānijas ir iebāzušas degunu visur, kur vien var. Atverot datora ekrānā jeb kuru interneta veikalu, kaut kur sānos vai apakšā vienmēr pavīd piedāvājums – “pērc līzingā, izdevīgi, bez pirmās iemaksas, nepārmaksā…”. Jā, tā mēģina pircējus ievilkt kredītu gūstā, kāds jau tāpat noticēs, ka var aizņemties un nebūs jāpārmaksā ne cents.

Man liekas, pat puķu pasūtīšana jau ir iespējama ar līzinga starpniecību. “Sievai šodien dzimšanas diena, bet alga tikai rītdien? Nekas! Puķu piegāde Rīgā ātri un lēti – līzingā, dāvini šodien, maksā pēc algas.” Kaut kā tā varētu izskanēt reklāma puķu pasūtīšanai kredītā. Joks jau, bet katrā jokā daļa patiesības…  

Iegādājoties preces līzingā pircējs pat nepamana, ka tiek ievilkts sava veida mārketinga lamatās. Kādās, jūs jautāsiet.

Piemērs:

Es vēlos iegādāties putekļu sūcēju interneta veikalā RD Electronics. Tā kā manas finanses ir samērā ierobežotas, es izvēlos preci no lētākā gala. Ne pašu lētāko, bet tādu, kas būtu pazīstamas firmas, tomēr ne tik dārga. Tad es pamanu iespēju iegādāties preci līzingā. Mani iekārdina “izdevīgie” noteikumi, kas liek uzķerties uz āķa ļoti ātri. Sāku skatīties, ka pērkot preci līzingā es varētu atļauties iegādāties arī ko dārgāku. Ja reiz man nav jāmaksā visa summa uzreiz… Galu galā es iegādājos vienu no jaunākajiem putekļu sūcējiem, kas ir divreiz dārgāks nekā tas, ko vēlējos iegādāties sākotnēji. Mārketinga triks ir izdevies!

Protams, bieži vien preču iegāde līzingā ir liels atvieglojums. Ne visu var iegādāties maksājot uzreiz. Tomēr esiet prātīgi, ne vienmēr šāds risinājums ir nepieciešams. Varbūt jums kārotā prece nemaz nav tik vajadzīga? Domājiet vēsu prātu!