Automašīnas galvenā drošības sistēma — bremzes

automašīnas-bremzesMēs visi zinām, cik ir svarīgi, lai automašīna būtu droša, jo tas skar ne tikai tos, kuri sēž automašīnā, bet arī citus satiksmes dalībniekus. Automašīnas drošību ietekmē dažādi tās elementi, patiesībā jau viss, kas atrodas zem auto virsbūves, ir būtisks. Tomēr dažas lietas varētu uzskatīt par svarīgākām kā citas. Un viena no tādām noteikti ir bremzes. Tieši tās ir kritiski svarīgas, lai izvairītos no negadījumiem un pat letāliem situācijas iznākumiem.

Bremžu sistēma sastāv no vairākiem elementiem, bet galvenie tajā ir bremžu kluči un bremžu diski, kuru tehniskajam stāvoklim ir regulāri jāseko līdzi, jo šīs detaļas nolietojas. Un tāpēc tās ir laikus jānomaina, kamēr vēl nav samazinājusies bremžu kvalitāte, kas arī ievērojami samazina drošības līmeni. Ja kritiskā brīdī bremzēšanas ceļš ir garāks, nekā tas ir parasti, vai arī bremzes nespēj veikt savu uzdevumu, tad sekas tam var būt ļoti smagas.

Arī auto tehniskajā apskatē bremžu kvalitāte tiek pārbaudīta īpaši rūpīgi. Šajā ziņā netiek pieļautas nekādas atkāpes no normas. Automašīna nevarēs iziet apskati, ja auto bremžu diski, kluči vai kaut kas cits šajā sistēmā nebūs atbilstošā stāvoklī.

Regulāras pārbaudes — galvenais drošības garants

Ja autovadītājam pašam nav pietiekamu zināšanu, lai novērtētu, kādā stāvoklī ir auto bremžu diski un kluči, tad visgudrākā rīcība ir regulāras vizītes uzticamā auto servisā. Tur pieredzējuši darbinieki pārbaudīs visu bremžu sistēmu un arī citas automašīnai svarīgas detaļas, lai nepalaistu garām kādu apstākli, kas apdraud drošību uz ceļa ar šo auto.

Profesionāļi noteikti varēs pateikt, vai esošie auto bremžu diski un kluči vēl var uzticami kalpot, neradot bažas par drošību, vai tomēr labāk ieteiks tos nomainīt.

bremžu-pārbaudeRegulāras tehniskās pārbaudes ir labākais veids, kā iegūt sirdmieru par auto tehnisko stāvokli un atbilstību visām drošības normām. Tas, cik ātri nolietosies auto bremžu diski un kluči, ir atkarīgs gan no braukšanas manieres, gan ceļu stāvokļa, gan tā, cik daudz automašīna tiek lietota, tāpēc nevar tā viennozīmīgi pateikt, ka diski un kluči kalpos tik un tik ilgi, kā arī jāmaina pēc tik mēnešiem vai gadiem. Katrs auto ir savādāks, arī katrs autovadītājs ar saviem braukšanas paradumiem ir atšķirīgs.

Tāpēc svarīgi saņemt individuālu pieeju no zinošiem auto speciālistiem, kuriem tiešām uzticas.

Brīdī, kad ir skaidrs — auto bremžu diski vai arī bremžu kluči jāmaina — nevajadzētu ķert pirmo, kas pagadās, jo cenas arī auto detaļām atšķiras. Un atšķirības var būt diezgan lielas, tāpēc jāskatās, kurš pārdevējs piedāvā uzticamu ražotāju produkciju par izdevīgāku cenu. Ir vērts izskatīt arī piedāvājumu specializētajos interneta veikalos.