Cik ienesīgs patiesībā ir auto bizness

auto-tirgošanas-biznessAutomašīnas mūsdienās vairs īsti nevar iegādāties “par kapeikām”. Nemaz nerunāsim par dažādām luksus klases automašīnām, arī parasts ielas auto maksā salīdzinoši brangu naudu. Tāpat visi zina, kur labāk neiegādāties mašīnu un kur meklēt kādus lētākus variantus. Protams, ir arī cilvēki, kas neko daudz nesaprot no auto iegādes un “iekrīt” krāpnieku lamatās.

Kas tad īsti notiek ar auto tirgu un ar visu to, kas tikai saistīts ar mašīnām – riepu noliktava, tehniskās lietas, apskates, servisi, stāvvietas…?

Riepu noliktava – naudas glabātuve?

Auto riepu noliktava – vai zināt kādu tuvākajā apkārtnē? Riepu noliktava nav nekas neparasts, it sevišķi Rīgā, kur ir “pa pilnam” noliktavu, servisu un citu iestāžu.  Šķiet, kas tur tik īpašs, riepas taču neko daudz nemaksā, it sevišķi, ja tās ir kādas nezināmas firmas vai “pārlīmētās”. Tomēr, kā izrādās, riepu tirgotāji itin labi iedzīvojušies un māk nopelnīt.

Tie, kas tirgo labas, kvalitatīvas auto riepas, strādā kārtīgi un ciena katru klientu. Pie šādiem tirgotājiem, iespējams, izdosiet vairāk naudas, toties nebūs jāšaubās par kvalitāti un attieksmi.

Toties tie tirgotāji, kas pasūtījuši pilnu konteineru riepu no Ķīnas un tagad mēģina tās “nogrūst”, ar jums liekās diskusijās neiedziļināsies. Patīk, vajag – ātri pērc un brauc prom, nepatīk, brauc prom tukšā. Nekādu diskusiju, nekādas attieksmes. Naudu nopelna viņi tik vai tā. Jo ne visi var atļauties labas, kvalitatīvas riepas savam auto.

Katrā ziņā – šis bizness IR ienesīgs, grozi no kuras puses gribi.

“Salīmētas” mašīnas no Lietuvas

Tas jau visiem zināms, ka mašīnas “dzen” no Lietuvas uz Latviju, lai pārdotu ar diezgan labu uzcenojumu. Loģiski, ka ne visas Lietuvas mašīnas ir salīmētas no vairākiem avārijā cietušiem auto, bet pērkot Lietuvas auto kādā Latvijas auto placī var gadīties uz tādu “uzrauties”. Pērkot no privātpersonas šis uztraukums varētu arī atkrist, jo pārdevējs, iespējams, auto pircis savai lietošanai – tātad domājis, ko pērk un pārbaudījis.

Kā vispār Rumbulas auto plači vēl uztur dzīvību?

Pastaigājiet un pavērojiet, kādi cilvēki pēta mašīnas. Visbiežāk tie ir cilvēki no attālākiem reģioniem, kas vēl aiz vien uzskata, ka Rumbulā VAR iegādāties sakarīgu automašīnu.

Vai ir vērts ieguldīt naudu auto biznesā?

Uz šo jautājumu laikam drīzāk gribas atbildēt ar NĒ. Kāpēc? Jo VID nepatīk auto bizness. Viss būs jādara oficiāli, tātad peļņu gūt NEVARĒS. Atkal jāpiemin Rumbula. Kā viņi izdzīvo – nemaksājot nodokļus, izvairoties. Vai tad neesat redzējuši pietiekoši daudz sašutuma pilnus sižetus raidījumā “Bez Tabu”?

Auto bizness pats par sevi nav ienesīgs. Gribat ar kaut ko nodarboties – uzsāciet auto rezerves daļu biznesu. Tas ir ienesīgs nemainīgi.