Ātro kredītu gūstā

ātro-kredītu-gūstā

Laikā, kad parādījās ātrie kredīti, tas bija kas absolūti jauns ik vienam. Lieki stāstīt, cik žigli cilvēki iekrita kredītu izmestajos tīklos. Un kā nu ne, jo šīs kredītiestādes izsniedza kredītus teju ik vienam, pat tiem, kam nebija patstāvīgas darba vietas. Bez tam, ja tiki paņēmis kredītu vienā iestādē, tas nebija šķērslis paņemt vēl lērumu kredītu citās ātro kredītu iestādēs.

Lielākā daļa kredītņēmēju ņemot kredītu pat nepapūlējās paskatīties, kāda ir gada procentu likme. GPL ātro kredītu firmās ir kosmiski augsta! Tie, kas bija jau sagrābušies kredītus saprata, ka jāatmaksā ir lielākas summas, nekā aizlienēts. Un ja kredīti bija paņemti vairākās iestādēs, tad tas tikai padarīja atmaksu vēl sarežģītāku. Cilvēki sāka ņemt jaunus kredītus, lai atdotu iepriekšējos. Protams, šāda shēma, kaut sākumā likās prātīga, nekādi nedarbojās.

Tiklīdz sāka iekrāties kavētās dienas, parādnieki sāka saņemt zvanus ar atgādinājumiem ātrāk atmaksāt kredītu. Sākumā šie zvani bija pieklājīgi un izdevās pat sarunāt, ka termiņš tiks nedaudz pagarināts bez maksas – tikai atdodiet aizlienēto naudas summu. Dažkārt firmas parādniekiem nāca pretī piedāvājot atdot parādu maksājot daļās.

Prieks par tiem, kas tika galā ar saviem parādiem un guva labu mācību. Tomēr ir pietiekoši daudz cilvēku, kas izvēlējušies no parādiem aizbēgt. Tā ir liela daļa izbraucēju no Latvijas. Ārzemēs kredītiestādes viņus nevajā, viņi cenšas nopelnīt naudu, lai tiktu laukā no parādu jūga vai vienkārši mēģina ignorēt savu problēmu…

Parāds nav brālis. Parāds nav puķu piegāde – patīkams un vēlams. Puķu piegāde uz mājām ir populārs pakalpojums visā pasaulē, tāpat kā kredīti. Tikai kredītus varam salīdzināt ar zirnekļa tīklu, parādnieku – ar mušu, kas iekrīt lamatās un tur arī pazūd. Retajam izdodas izrauties.

Jāatgādina – pirms ņemiet ātro kredītu, kārtīgi apsveriet, vai vajadzība pēc tā patiešām ir nopietna un vai spēsiet laikus kredītu atmaksāt.

Esiet prātīgi, labāk lielu reizi neiegādāties jaunu kleitu vai neapmeklēt ballīti, toties saglabāt tīru kredītvēsturi.