Visvērtīgākais ieguldījums — savā veselībā

ieguldīt-savā-veselībāEsam gatavi ieguldīt daudz naudas savā izskatā, izglītībā un komfortā. Bet bieži vien aizmirstam par pašu svarīgāko — savu veselību. Šis ieguldījums patiesībā ir pats svarīgākais, jo bez labas veselības nevaram nodzīvot laimīgu un pilnvērtīgu, pietiekami garu dzīvi.

Izskats un izglītība tiek uzlaboti, lai gūtu panākumus karjerā, kļūtu veiksmīgs. Tomēr, ja nav labas pašsajūtas un atbilstošu darbaspēju, tad tas viss nav nekā vērts. Tāpēc ir jāsāk ar pašiem pamatiem — savu ķermeni un veselību. Ko tas nozīmē?

 

  • Ēst apzināti un veselīgi

 

Uzturs ir viens no galvenajiem labas veselības pamatakmeņiem. Tāpēc par to jādomā jau no tā brīža, kad mazulis vēl ir mammas puncī. Tā ir mātes atbildība, kādu uzturu viņa uzņem un nodod bērnam. Pēc tam ar pilnu atbildību arī mazulis jāsāk pieradināt pie īsta ēdiena, kad viņš tam jau ir gatavs. Kādi ēšanas paradumi izveidoti mazotnē, tādi lielā mērā saglabāsies arī nākotnē.

Tomēr nekad nav par vēlu šajā jomā ieviest pozitīvus uzlabojumus — samazināt junk food daudzumu, dzert vairāk ūdens, ēst vairāk dārzeņu un augļu, gatavot maltītes pašam, izvēlēties svaigus un sezonālus produktus no vietējiem zemniekiem. Tādā veidā varēs nodrošināt organismam visas nepieciešamās vielas, lai tas būtu spēcīgs un ar labu imunitāti.

 

  • Izvēlēties sev atbilstošas aktivitātes

 

Gaume attiecībā uz sportiskajām aktivitātēm var būt dažāda, tāpēc nav vienu konkrētu ieteikumu. Galvenais faktors, kas ļauj sportiskas aktivitātes regulāri iekļaut savā ikdienā, ir tas, ka izvēlas darīt to, kas tiešām patīk un sagādā prieku. Tā var būt skriešana, nūjošana, peldēšana, aerobika, joga, volejbols vai jebkas cits, kas liek būt kustībā un sniedz gandarījumu. Tikpat labi tie var būt kārtīgi pārgājieni pa dabas takām kopā ar visu ģimeni vai vienkārši staigāšana ātrā solī. Tas viss būs daudz labāk par nekā nedarīšanu un sēdēšanu pie datora, TV vai zvilnēšanu dīvānā.

 

  • Doties pie ārsta uz pārbaudēm

 

Ja arī nav sūdzību par veselības stāvokli, vienalga ir jāieplāno laiks ārstu apmeklējumiem, jo ir reguāri jāveic arī profilaktiskas pārbaudes. Ģimenes ārsts veiks asinsanalīzes, pārbaudīs asinsspiedienu. Tāpat vajadzētu doties pie acu ārsta, regulāri jāapmeklē arī zobārstniecība. Zobārstniecības klīnika būs tā vieta, kur var pārliecināties par mutes veselības stāvokli, laikus atklāt bojājumus, lai labošana neizmaksātu pārāk daudz, kā arī nebūtu draudu zaudēt kādu zobu.

Lai gan moderna zobārstniecība piedāvās risinājumu arī tādā situācijā — zobu implanti. Tikai tad jāizvēlas uzticama zobārstniecība.

Sievietes nedrīkst aizmirst par to, ka reizi gadā ir arī jāapmeklē ginekologs. Tas ir nerakstīts likums, kam jāseko jau no agras jaunības. Ginekologs var atklāt slimības, kas vēl nerada simptomus un diskomfortu. Un tieši tāpēc vēl ir efektīvi ārstējamas. Katrai sievietei jāatrod savs uzticamais ginekologs, lai vizītes būtu bez satraukuma un pilnībā atklātas, sniedzot vislabāko rezultātu. Tomēr diemžēl joprojām nākas dzirdēt stāstus par to, ka ir sievietes, kuras ginekologu nav apmeklējušas desmitiem gadu. Un tad jau bieži vien ir par vēlu kaut ko ārstēt.