Naudas lietās jādomā vairākus soļus uz priekšu

stratēģijaJa nespējam uz savu dzīvi skatīties tālāk kā līdz pirmajam pagriezienam, tad mūsu rīcība un izvēles var būt pavisam haotiskas, tās pat var radīt zaudējumus. Naudas lietās tālredzīga domāšana ir ļoti vērtīga, jo tad var īstenot ilgtermiņa stratēģiju, gudri pārvaldīt savu budžetu.

Skaidrs, ka lielākā daļa iedzīvotāju izmanto dažādus finanšu paklpojumus un instrumentus, lai panāktu sev vēlamo rezultātu, īstenotu savas vēlemes un vajadzības. Tas ir normāli, bet vai izvēlēti īstie pakalpojumi? Vai izvēlēts labākais ceļš katrā situācijā? Te noderīgs ir ekspertu viedoklis, ja runa ir par lielākām naudas summām, lieliem pirkumiem, fundamentālu finanšu jautājumu risināšanu.

Naudas grūtības var piemeklēt katru

Nauda no gaisa nekrīt. To nopelna ar fizisku un garīgu darbu. Kādam tas izdodas vieglāk, citam grūtāk. Saka jau, ka katram ir sava naudas karma. Bet galu galā finansiālas grūtības var piemeklēt katru. Arī to, kurš gatavojies un krājis nebaltam brīdim. Visas vajadzības un  notikumus nevar paredzēt. Bet dažreiz vienkārši vajadzīgs kaut kas tāds, kam pašiem nekad naudas tā uzreiz nepietiks. Un lai šādās situācijās saprastu, kā labāk rīkoties, kādu risinājumu izvēlēties, bez steigas jāizvērtē visi varianti.

Kad mūsu ģimenē viens no apgādniekiem pēkšņi zaudēja labi apmaksātu darbu, tad domājām par to, kā samazināt izdevumus, kā iztikt ar to, kas ir, kā atkal palielināt ienākumus. Visu izsvērām rēķinājām, plānojām, arī stingri turējāmies pie ieplānotā. Un izdevās grūto situāciju pārvarēt.

Pēc dažiem gadiem sapratām, ka esam neefektīvi attiecībā pret savu dzīvesvietu. Ilgāku laiku jau īrējam dzīvokli, bet tajā pašā laikā jau varētu tikt maksāts hipotekārais kredīts par savu mājokli. To arī izdarījām. Mūsu mērķis bija izdevīgs hipotekārais kredīts, kas nebūs pārāk liels slogs ikmēneša budžetam. Ilgāku laiku meklējām labāko variantu. Nevar jau tā uz dullo noslēgt līgumu, kas būs spēkā desmit vai pat vairāk gadus.

Hipotēka ir ilgtermiņa risinājums

Ja jādomā par fundamentālām lietām savā dzīvē, tad hipotekārais kredīts ir viens no reāliem veidiem, kā to risināt. Dzīvoklis vai māja var maksāt vairākus desmitus tūkstošus eiro. Kuram tāda nauda stāv bankas kontā? Domāju, ka Latvijā tādu tiešām nav daudz. Ko darīt pārējiem? Neizvirzīt savā dzīvē nekādus mērķus, tā arī mūžām palikt par īrniekiem? Ja ir apņēmība, tālredzīgs skatījums uz savām finansēm un arī atbildības sajūta, tad hipotekārais kredīts ir loģisks. Mēs nopirkām trīsistabu dzīvokli. Tad sapratām, ka pēdējo  piecu gadu laikā īres naudā vien bijām samaksājuši jau trešo daļu no sava dzīvokļa.

Kāpēc gan hipotekāro kredītu nenoformējām ātrāk? Naudas lietās jau bieži vien mācāmies tikai no nepatīkamas pieredzes, kā tas ir ar ātrajiem kredītiem, pārāk lielu kredītu slogu, iekrājumu neveidošanu. Mums hipotekārais kredīts noformēts šeit: http://www.latvijashipoteka.lv/lv/hipotekarais-kredits. Tāpēc, ka bija labs piedāvājums, izdevīga procentu likme. Tā jau sen vajadzēja izdarīt, tad jau būtu trešdaļa dzīvokļa nomaksāta. Jāmācās jau laikus ilgtermiņā domāt.