Riepas – kāpēc kvalitāte IR svarīga!

Riepas ir elements, bez kura nevaram iedomāties nevienu transportlīdzekli. Automašīnām tās ir četras (lielākajai daļai). Un tās ir jānomaina vismaz divas reizes gadā – vienas vasaras sezonai, otras – ziemai.

riepasUn par to neviens vairs nestrīdas, jo tieši riepas ir galvenais automašīnas elements, kas nodrošina drošu braukšanu jebkādos apstākļos. Ja riepas ir kvalitatīvas un pielāgotas tieši konkrētajai automašīnai, tad galvenais no drošības parametriem ir izpildīts.

Drošība satiksmē ir tieši tas, kāpēc vajadzētu ļoti nopietni attiekties pret riepu izvēli. Savas automašīnas riepu stāvokli vajag pārbaudīt regulāri. Tāpat eksperti iesaka ik pa laikam noregulēt riepu savirzi, jo tas var ievērojamai pagarināt riepu mūžu, uzlabot drošību un samazināt auto ekspluatācijas izmaksas.

Kvalitatīvas riepas visdrošāk ir meklēt pie oficiālajiem dīleriem, kuri var sniegt garantiju savai precei. Atbilstošas un jaunas riepas palīdz veidot maksimālu saķeri ar ceļa segumu konkrētajā gadalaikā. Lai to nodrošinātu vasarā, riepām jābūt cietākām un ar pielāgotu protektora zīmējumu.

Tāpēc ražotāji vasaras riepas maksimāi pielāgo konkrētajiem laika apstākļiem, novēršot iespēju, ka auto zaudē vadāmību un izslīd lietus laikā. Ziemas riepas ir no mīkstākas un cita sastāva gumijas. Jo kvalitatīvākas riepas izvēlaties, jo mazāka iespējamība, ka piedzīvosiet nepatīkamus un pat traģiskus brīžus uz ceļa.

Kvalitatīvas riepas saglabā adekvātu bremzēšanas ceļa garumu. Ja riepas ir sliktā stāvoklī, tad daži metri, kuri pievienojas bremzēšanas ceļam, var būt izškiroši, lai notiktu sadursme.

Latvija ir daudz uzticamu riepu servisu, kur vienmēr var iegādāties kvalitatīvas riepas par adekvātu cenu, veikt arī montāžu un savirzes regulēšanu. Šādas darbības jāveic vismaz divas reizes gadā, kad nomaina ziemas un vasaras riepas. Labāk to uzticēt profesionāļiem.

Viens no tādiem ir Pirelly Key Point, kam ir pārstāvniecības dažādās vietās Latvijā. Interneta vietnē www.pkp.lv var uzzināt visas vietas, kur apkalpo Pirelly Key Point, kā arī pieteikties riepu montāžai un ar kalkulatora palīdzību sameklēt savam auto un finansiālajām iespējām atbilstošākās riepas, kas garantēs drošu braukšanu.