Ko dāvināt biznesa partnerim?

 

Biznesā ļoti daudz kas ir atkarīgs no tā, kā uzturam attiecības ar sadarbības partneriem, kā tos izvēlamies un kā parūpējamies par veiksmīgu partnerību. Šajā procesā nozīme ir ne tikai biznesa lēmumiem un darbībām, bet arī cilvēciskai attieksmei.

dāvans biznesamTāpēc ir ierasts, ka ik pa laikam ir jānodrošina kādi uzmanības apliecinājumi sadarbības uzņēmumiem un partneriem, jo tas liecina par attieksmi, viņu nozīmi un jūsu vēlmi turpināt sadarboties.

Visas šīs mācības es esmu apguvis daudzu gadu laikā, jo jau divas desmitgades darbojos privātajā biznesā, vadot transporta uzņēmumu. Mana uzņēmuma veiksmīga darbība ir atkarīga no vairākiem stabiliem un uzticamiem sadarbības partneriem. Viņi ir ļoti svarīgi konkurences situācijas noturēšanā.

Ja pēkšņi šāda sadarbība pārtrūktu, būtu vajadzīgs daudz laika, lai izveidotu atkal kādu citu tikpat auglīgu sadarbību ar citu uzņēmumu. Tāpēc zinu to, ka rūpes par savstarpējām attiecībām ar biznesa partneriem, kuri jau kļuvuši par ļoti labiem paziņām, ir ļoti nozīmīgas.

 

Vienmēr atceros par viņiem svētkos un citās nozīmīgās dienās. Vienmēr arī nosūtu dāvanu kārtējā sadarbības uzsākšanas gadskārtā. Ir uzņēmums, ar kuru esam kopā jau visus divdesmit gadus.

Nesen bija šī divdesmitā sadarbības gadskārta, ko nolēmu atzīmēt ar draudzīgām vakariņām nepiespiestā gaisotnē un ar kādu dāvanu, kas noderēs visiem viņu biroja darbiniekiem. Bet ar dāvanas izvēli man negāja tik viegli, kā biju iedomājies.

Tāpēc sāku meklēt idejas internetā. Un risinājumu atradu interneta dāvanu servisā FromMe.lv, kur bija atrodamas daudzas labas dāvanas vīriešiem no biznesa aprindām un arī kolektīviem.

 

Es izvēlējos dāvanā apvienot divas lietas. Pirmā bija žurnā iBizness abonements nākamajām gadam. Tas ir biznesa cilvēkiem saistošs izdevums, kurā tiek runāts par naudu, ieguldījumiem, pirktspējīgiem klientiem, uzņēmējdarbību un jaunākajām aktualitātēm. Tā ir noderīga lasāmviela un dāvana vīrietim – uzņēmējam un vadītājam.

Raksti var sniegt iedrošinājumu, jaunas idejas un mērķus arī savā biznesā. Žurnāls runā par aktualitātēm, ikvienam uzņēmumam svarīgiem jautājumiem, tas ir objektīvs un mūsdienīgs. Es pats lasu šo izdevumu un uzskatu par vērtīgu, tāpēc gribēju arī biznesa partnerim piedāvāt katru mēnesi saņemt šādu lasāmvielu.

 

Otrā dāvanas daļa bija dāvanu karte klinšu kāpšanai visam viņu kolektīvam. Tā bija laba iespēja izkustēties ārpus biroja, pavadīt brīvo laiku komadas lokā un iemācīties kaut ko jaunu. Atpūtas kompleksā ir profesionāli sagatavotas alpīnisma sienas, kas ļauj izmēģināt dažādus maršrutus, apgūt alpīnisma pamatus un pieveikt kādu izaicinājumu.

Abas dāvanu kartes iegādājos dāvanu servisā FromMe.lv, kur ir ne viena vien noderīga dāvana vīrietim no biznesa aprindām. Pēc dažām dienām bija paredzētas norunātās vakariņas, kuru laikā mēs varēsim atskatīties uz bijušo sadarbību un dalīties ar idejām par nākotnes perspektīvām.

Vakars bija tiešām izdevies, biznesa partneris bija ļoti pateicīgs par izrādīto uzmanību un arī gaumīgi izvēlēto dāvanu. Tā būšot viņam noderīga, jo žurnālu viņš šad tad nopērkot, bet neesot regulārs lasītājs, ko tagad būs iespēja izmainīt. Bet aktīva atpūta kolektīvam vienmēr noder.