Investīcijas savā veselībā vienmēr atmaksājas

Saka, ka veselību par naudu nevar nopirkt. Es tam īsti nepiekrītu, jo regulāras profilaktiskās pārbaudes pie speciālistiem, sabalansēts uzturs, regulāras sportiskās aktivitātes, zobārsta apmeklējumi un pilnvērtīgs miegs noteikti palīdz nākotnē saglabat labu veselību.

urologs Protams, ka tas nevar atcelt visas iespējamās saslimšanas, bet ļoti daudzos gadījumos laicīga ārstu apmeklēšana un rūpes par savu veselību var izrādīties izšķirošas, jo, ja arī kāda slimība tiek atklāta, tas noteik laicīgi, kamēr tā vēl ir vieglāk un lētāk ārstējama.

Cilvēkam nenākas uz ilgāku laiku samazināt vai pat zaudēt darbaspējas. Tiem, kuri grib nodzīvot veselīgu, enerģijas pilnu mūžu, strādāt un būt aktīvi, jādomā par savas veselības uzturēšanu vēl tad, kad ir jauni un veseli, nevis tad, ka jau sāp visas maliņas un uzglūn dažādas nepatīkamas kaites.

Ir vairāki ārsti, kurus noteikti regulāri profilaktiskos nolūkos jāapmeklē.

Vīriešiem pusmūžā un vēlāk tas noteikti ir urologs, kurš pārliecināsies par prostatas veselību, jo šī ir viena no biežākajām saslimšanām, kas nopietni skar vīriešus pēc 40 gadu vecuma.

Prostatas vēzis var būt nāvējošs. Un slimības attīstības gaita var neradīt kādus īpašus simptomus. Tāpēc visas cerības laikus atklāt šo problēmu ir liktas uz regulārām profilaktiskām pārbaudēm.

Sievietēm noteikti katru gadu jāapmeklē ginekolgs un arī jāveic regulāras dzemdes kakla vēža pārbaudes. Jo arī šo slimību pārāk daudzos gadījumos atklāj novēloti.

Joprojām mūsu sabiedrībā ir tāda sievietes, kuras ginekologu nav apmeklējušas desmit un pat vairāk gadus. Arī ģimenes ārstu vajadzētu regulāri apmeklēt, lai pārliecinātos par kopējo veselības stāvokli, asinsspiedienu, sirdsdarbību, veselīgu svaru.

Tāpat, ja regulāri tiek apmeklēts zobārsts un novērsti nelieli bojājumi, nākotnē var izvairīties no nopietnākām problēmām un tiešām lieliem izdevumiem par zobu labošanu.

No visa šī jāsecina, ka veselību tomēr var nopirkt par naudu, ja nelieli līdzekļi tiek ieguldīti laikus un vēl tad, kad nav kādu nopietnu sūdzību. Ieguldot naudu profilaktiskos veselības uzturēšanas pasākumos, varat izvirīties no lieliem izdevumiem nākotnē.

Un gadās, ka vēlāk arī nauda vairs nevar palīdzēt labot situāciju, jo ir daudz saslimšanu, kas nav ārstējamas un ir dzīvībai bīstamas, liek zaudēt darbaspējas un dzīves kvalitāti.

Tāpat ieguldījums veselīgā pārtikā un aktīva dzīvesveida ievērošana būs ilgtermiņa ieguldījums garai un veselīgai dzīvei.