Kā atļauties studijas ārzemēs?

Augstākā izglītība kādā no labākajām pasaules universitātēm šobrīd ir pavisam reāla iespēja, ja jaunietis ir mērķtiecīgs, ar teicamām sekmēm un angļu valodas prasmēm. Izglītības sistēma visā pasaulē ir atvērta, lielākajā daļā arī ir saskaņota vērtēšanas sistēma, lai nebūtu problēmu ārzemēs iegūto izglītību atzīt  un pielīdzināt savā valstī.

Jauniešiem, kurus interesē studijas ārzemēs, noderīgu palīdzību sniedz izglītības aģentūra Ergo Education. Tai ir jau vairāk nekā divdesmit gadu pieredze izglītības jautājumos ārzemēs. Ergo Education palīdz atrast piemērotāko universitāti, studiju programmu un arī nokārto visu dokumentāciju, lai pieteiktos studijām.

Tomēr īstās studiju vietas atrašana ir tikai viens no jautājumiem, kas uztrauc jauniešus, kuri plāno studēt ārzemēs. Ļoti būtisks ir finansiālais jautājums, jo došanās uz citu valsti, studiju apmaksa neizbēgami prasa līdzekļus. Tomēr pārspīlēts ir viedoklis, ka tikai bagātnieki var atļauties studijas ārzemēs, jo ir ir vairākas iespējas, kā jebkurš var īstenot šo mērķi.

Bezmaksas studijas

studijas ārzemēsViena no iespējām samazināt izdevumus, kas rodas par studijām ārzemēs, ir atrast tādu studiju programmu, kas piedāvā arī bezmaksas studiju vietas. Protams, ka uz tām ir liela konkurence, tās iegūst paši labākie pretendenti, bet, ja esat mērķtiecīgi un jau skolas solā gatavojaties šim solim, tad tas var izdoties. Jādomā ne tikai par teicamu vidējo atzīmi atestātā, bet arī ļoti labām angļu valodas prasmēm.

Lielākā daļa universitāšu pieprasa pretendentiem starptautiskā IELTS angļu valodas eksāmena rezultātus. Un vislabāk šim eksāmenam var sagatavoties speciālos IELTS sagatavošanas kursos. Izglītības aģentūra Ergo Education arī palīdzēs atrast universitātes, kas piedāvā bezmaksas studijas. Palīdzēs arī iesniegt dokumentus un nokārtot citas formalitātes. Bezmaksas studiju vietas ir lieliska iespēja talantīgiem jauniešiem, kuru finansiālās iespējas ir ierobežotas, bet kuri tāpēc nav gatavi atteikties no lieliem dzīves sapņiem.

Studiju kredīts

Bet bezmaksas studiju vietu noteikti nebūs tik daudz, cik būs gribētāju un nopietnu pretendentu. Tā kā uz vietām univesitātēs var pretendēt jaunieši no jebkuras valsts, tad konkurence var būt arī nepārvarama. Tāpēc jāizskata arī citas labas iespējas tomēr studēt ārzemēs. Ir valstis, kurās jaunieši var noformēt izdevīgu valsts garantētu studiju kredītu, ko jāsāk atmaksāt tikai pec studiju beigām un tad, kad ienākumi sasnieguši atbilstošu līmeni.

Viens no spilgtākajiem piemēriem šādas sistēmas īstenošanā ir Lielbriānija, kas jauniešiem no visas Eiropas garantē studiju kredītus. Tos ir jāsāk atmaksāt pēc diploma un darba iegūšanas, ja ienākumi gadā ir zemāki par 21000 eiro, tad kredīts vēl nav jāatmaksā. 9% gadā ir jāatmaksā no tās summas, kas pārsniedz 21000 eiro. Šāda sistēma ļauj jaunajiem speciālistiem bez satraukuma veidot karjeru un atrast tiešām labu darba vietu.

Studiju kredītu mācībām universitātē Lielbritānijā izmantoja arī mana skolas biedrene, kas bija ļoti spējīga ekonomikā. Viņa iestājās lieliskā finanšu studiju programmā, ieguva diplomu un sāka strādāt lielā uzņēmumā turpat Lielbritānijā. Pēc diviem gadiem viņas ienākumi bija tik lieli, lai sāktu palēnām atmaksāt kredītu. Viņa bija ļoti pateicīga, ka kredīts deva iespēju studēt ārzemēs.